O firmě

Certifikace

Systém managementu kvality je implementován do výrobních procesů společnosti SIGMA GROUP a.s. a jejích dceřiných firem již od roku 1994. V současnosti je společnost SIGMA GROUP a.s. certifikovaná firmou TÜV CERT – TÜV NORD podle platné normy EN ISO 9001:2008.

Zásadním argumentem pro zavedení systému kvality byla skutečnost, že významnou část výrobního programu tvoří čerpadla a zařízení pro energetické bloky klasických a jaderných elektráren, tedy produkce se specifickými požadavky na jakost, bezpečnost, životnost a spolehlivost. V tomto směru se ukázal být systém kvality nezbytnou podmínkou existence firmy ve velmi tvrdém konkurenčním prostředí.

Koncem roku 2013 byla certifikace firmy rozšířena auditem o dva další systémy - systém environmentálního řízení dle požadavků ČSN EN ISO 14001:2004 a o systém bezpečnosti a ochrany zdraví při práci dle ČSN OHSAS 18001:2007. Rozšířením certifikace reagovala SIGMA GROUP a.s. nejen na požadavky svých zákazníků, ale byl současně i naplněn vlastní strategický záměr být v rámci regionu střední Moravy úspěšnou firmou, která při všech svých činnostech zohledňuje i životní prostředí a pracovní prostředí svých zaměstnanců.

Počátkem roku 2015 byla certifikace firmy dále rozšířena o systém svařování dle požadavků ČSN EN ISO 3834-2 v návaznosti na předpisy PED 97/23EC a Vyhlášku SÚJB 309/2005 Sb.

Dceřiná společnost SIGMA Výzkumný a vývojový ústav, s.r.o. vykonává funkci akreditované zkušební laboratoře certifikačního systému GOST-R, který ověřuje jakost výrobků určených pro trh Ruské federace. Zkušební centrum v Lutíně provádí certifikaci čerpadel, armatur a kompletních čerpacích soustrojí včetně zkoušení, ověřování shody, zpracování zkušebních protokolů a vystavování certifikátů výrobků pro účely vstupu na ruský trh. Dále je SIGMA Výzkumný a vývojový ústav, s.r.o., v rámci vlastní výroby mobilních čerpacích stanic a osobních dýchacích filtrů pro obličejové masky, certifikována od jara 2016 ve shodě s požadavky Českého obranného standardu (ČOS) 051622, který je ve všech členských zemích NATO zavedený pod označením AQAP 2110 s rozsahem platnosti pro „Návrh, vývoj, výrobu a servis čerpací techniky" a  „Vývoj a výrobu ochranných filtrů“. Vzhledem k tomu, že konečným zákazníkem této výroby je Armáda ČR, podléhá celá výroba a kontroly specifickému režimu dozorování a přejímek zástupci zákazníka.

Certifikát QMS EN ISO 9001:2008

Certifikát EMS EN ISO 14001:2004

Certifikát BS OHSAS 18001:2007

Certifikát EN ISO 3834-2

Certifikát AQAP 2110

SIGMA GROUP - Oprávnění ČEZ, a.s.

SIGMA DIZ - Oprávnění ČEZ, a.s.

SIGMA GROUP - Oprávnění ŠKODA JS pro ČEZ, a.s.

 

Prohlášení vedení koncernu SIGMA - integrovaný systém řízení

Prohlášení vedení SIGMA GROUP a.s. - společenská odpovědnost

Produkty

Produkty Katalog

Kompletní sortiment čerpadel z produkce SIGMA GROUP a.s.

Odvětví

Odvětví Oblasti použití

Přehled aplikací čerpací techniky SIGMA

Kde nás najdete

map

SIGMA GROUP a.s.
Jana Sigmunda 79
783 49 Lutín
Česká republika

Kontakty