O firmě

Česká společnost Sigma dodá zařízení na Novovoroněžskou jadernou elektrárnu

Česká společnost Sigma dodá zařízení na Novovoroněžskou jadernou elektrárnu
22.07.2013

TISKOVÁ ZPRÁVA

Česká společnost Sigma Group a.s. podepsala s Rosatomem smlouvu na dodávky čerpadel havarijního přívodu bóru pro druhý blok Novovoroněžské jaderné elektrárny 2, který je v současnosti ve výstavbě. Hodnota uzavřeného kontraktu se pohybuje okolo 2 milionů EUR.

Za poslední čtyři roky dodala společnost Sigma pro ruské jaderné elektrárny zařízení v hodnotě více než 30 milionů EUR.

Sigma je spolehlivým dodavatelem pro ruské jaderné odvětví. Zařízení vyrobené touto společností tak naleznete nejen na řadě ruských jaderných elektráren, jako například na Leningradské, Kalininské, Balakovské nebo Bělojarské, ale i na jaderných elektrárnách, které se staví podle ruských projektů  v dalších zemích světa, jako například na indické elektrárně Kudankulam. V případě vítězství Konsorcia MIR.1200 v tendru na dostavbu Jaderné elektrárny Temelín se Sigma stane dodavatelem veškerých čerpadel a technologických modulů spojených s čerpacím zařízením pro elektrárnu. Hodnota této dodávky bude činit více než 23 miliard korun. Se společností jsme již podepsali právně závaznou smlouvu o smlouvě budoucí,“ prohlásil výkonný viceprezident společnosti Rusatom Overseas Leoš Tomíček.               

V nejbližší době se očekává, že budou podepsány smlouvy na dodávku zařízení pro druhý blok Novovoroněžské jaderné elektrárny 2 také s českými společnostmi Arako na dodávku regulačních ventilů a ARMATURY Group na dodávku armatur a kulových kohoutů.

Výstavba Novovoroněžské jaderné elektrárny 2 probíhá v souladu s harmonogramem. V současné době se na prvním bloku uskutečňuje betonáž kupole kontejnmentu reaktorové haly, která by měla být dokončena v třetím čtvrtletí tohoto roku. Také pokračuje výstavba zařízení pro systém pasivního odvodu tepla (SPOT).    

Na druhém bloku byla zakončena montáž podpěrné konstrukce v reaktorové hale a montáž mostového jeřábu o nosnosti 220 tun v turbínové hale. S pomocí jeřábu se bude v nejbližší době montovat velkorozměrné těžké zařízení: vysokotlaké ohřívače a separátory – přihříváky páry. Už v srpnu se na jaderné elektrárně začnou montovat elektrické kabely.

Rusatom Overseas, dceřiná firma státní korporace pro jadernou energii Rosatom, byla založena s cílem propagovat ruské jaderné technologie na globálním trhu. Jejím úkolem je integrovat komplexní řešení Rosatomu při stavbě jaderných elektráren. Rusatom Overseas zodpovídá také za celosvětovou propagaci technologií korporace Rosatom, včetně těch v oboru tradiční a alternativní energie a na poli radiačních technologií. Kromě toho společnost vytváří celosvětovou síť marketingových poboček Rosatomu.

http://www.rosatom-overseas.com  

https://www.facebook.com/RusatomOverseas

 

Státní korporace pro jadernou energii ROSATOM sdružuje přes 250 podniků a vědeckých ústavů včetně všech ruských civilních jaderných společností, výzkumných organizací a flotily jaderných plavidel, která je jediná na světě. Rosatom zaujímá vedoucí pozici na světovém trhu jaderných technologií. V současné době realizuje Rosatom projekty na výstavbu 28 jaderných bloků, včetně 19 bloků mimo území Ruské federace.

www.rosatom.ru

Produkty

Produkty Katalog

Kompletní sortiment čerpadel z produkce SIGMA GROUP a.s.

Odvětví

Odvětví Oblasti použití

Přehled aplikací čerpací techniky SIGMA

Kde nás najdete

map

SIGMA GROUP a.s.
Jana Sigmunda 79
783 49 Lutín
Česká republika

Kontakty