Odvětví

Chemie a petrochemie

Pro aplikace v odvětví chemie a petrochemie nabízí společnost SIGMA GROUP a.s. ze svého výrobního programu čerpadla typových řad NEA, NET, NED, NQD, QEH, HET, CGM, CES, CU, CND, CDB a HCBV. Tato čerpadla, určená k čerpání široké škály ropných produktů, jsou významným článkem ve složitých a náročných technologiích rafinerií a podniků zpracovávajících ropu. Své uplatnění nachází čerpadla SIGMA při čerpání lehkých a těžkých složek uhlovodíků (petrolej, benzíny, oleje, tekuté plyny, mazut apod.) stejně jako v horkých chemických provozech při čerpání celé řady chemických kapalin (kyseliny, louhy atd.).

Velmi náročné provozní podmínky v chemických procesech kladou vysoké požadavky na konstrukci a materiálové provedení těchto typů čerpadel, zejména pokud jde o zamezení účinků koroze a působení agresivních látek.

Podle čerpané kapaliny a její teploty se volí materiálové provedení v 5 základních variantách nebo speciální variantě DUPLEX. Vysoké požadavky na dokonalé utěsnění hydraulického prostoru, spolehlivost a bezpečnost provozu lze uspokojit širokou nabídkou mechanických ucpávek předních světových výrobců.

Konstrukce čerpadel pro petrochemii zohledňuje nároky na extrémní provozní tlaky a teploty a splňuje přísné požadavky mezinárodní normy API 610.

S procesními čerpadly SIGMA se setkáte nejen ve všech petrochemických provozech v České republice a na Slovensku, ale i v řadě podniků po celém světě, jako např. v rafineriích v Sýrii, Iráku či Egyptě, v chemických provozech a rafineriích v Ruské federaci, na Ukrajině, v Bělorusku, Polsku, Kazachstánu, Azerbajdžánu apod.

archiv

Aktuality

12

Společnost SIGMA GROUP a.s. oznamuje, že její dceřiná společnost SIGMA SLOVAKIA spol. s r.o. se sídlem v Banské Bystrici ukončila ke dni

27

Při příležitosti 150. výročí založení společnosti se ve středu 30.5.2018 uskutečnila v prostorách Společenského domu SIGMA GROUP a.s. v Lutíně

Odkazy

SK Sigma OlomoucEuropumpSvaz výrobců čerpadel

Produkty

Produkty Katalog

Kompletní sortiment čerpadel z produkce SIGMA GROUP a.s.

Odvětví

Odvětví Oblasti použití

Přehled aplikací čerpací techniky SIGMA

Kde nás najdete

map

SIGMA GROUP a.s.
Jana Sigmunda 79
783 49 Lutín
Česká republika

Kontakty