Skupina SIGMA

Výzkum a vývoj

Výzkumná a vývojová činnost v oboru čerpací techniky a její ověřování a aplikace ve výrobním procesu představují klíč k úspěchu značky SIGMA. Aplikovaný výzkum a vývoj v oblasti čerpací techniky a implementaci nových vývojových trendů do výroby zajišťuje dceřiná společnost SIGMA Výzkumný a vývojový ústav, s.r.o., která působí v rámci holdingu SIGMA GROUP a.s. rovněž jako informační a normalizační základna.

Dále společnost  SIGMA Výzkumný a vývojový ústav, s.r.o. provozuje zkušební laboratoř pro modelové zkoušky čerpací techniky a zabývá se také vývojem a výrobou speciální protipožární a protipovodňové čerpací techniky a dýchacích ochranných filtrů pro vojenské, průmyslové a civilní využití. Vysokou kvalitu výrobků a služeb garantuje společnost zavedením systému jakosti podle EN ISO 9001.

Vývojovými, výpočtovými a konstrukčními činnostmi se zaměřením na konkrétní aplikace čerpací techniky SIGMA se zabývají také specializovaná pracoviště společnosti SIGMA GROUP a.s., kde se tým více než 70 projektantů, konstruktérů a technologů snaží maximálně uspokojit specifické požadavky zákazníků a podílet se na výzkumných a vývojových úkolech v rámci inovačního programu.

V roce 2010 iniciovala společnost SIGMA GROUP a.s. založení společnosti CENTRUM HYDRAULICKÉHO VÝZKUMU spol. s r.o., která má statut výzkumné organizace podle právních předpisů EU. Úkolem této organizace je zajistit participaci vědeckých a akademických institucí, studentů vysokých škol a odborníků z praxe na základním výzkumu a vývoji v oblasti hydrauliky kapalin, hydrostatických a hydrodynamických strojů a čerpací techniky. Společnost bude výsledky své výzkumné činnosti šířit prostřednictvím publikační činnosti, odborných seminářů a školení.

Produkty

Produkty Katalog

Kompletní sortiment čerpadel z produkce SIGMA GROUP a.s.

Odvětví

Odvětví Oblasti použití

Přehled aplikací čerpací techniky SIGMA

Kde nás najdete

map

SIGMA GROUP a.s.
Jana Sigmunda 79
783 49 Lutín
Česká republika

Kontakty