Sigma Group vysázela v Lutíně 155 stromů ke 155. výročí založení firmy

  Když v roce 1868 Ludvík Sigmund zakládal v Lutíně pumpařskou firmu na výrobu dřevěných stojanových pump a vodovodů, netušil, že za 155 let bude jeho jméno spojeno s jednou z nejúspěšnějších evropských společností v tomto oboru, která vyrábí speciální čerpadla s takovým průtokem, že jediný kus zvládne přečerpat stejné množství vody, které protéká řekou Moravou v Olomouci. 

 

„Už zakladatelé značky Sigma dbali na životní prostředí a především na podmínky pro práci a život zaměstnanců. My v této tradici pokračujeme. Pokud se projdete po výrobním areálu, zjistíte, že průmyslové haly jsou obklopeny zelení, která dotváří příjemnou a klidnou atmosféru hanáckého venkova. Když jsme přemýšleli, jak oslavit 155leté výročí založení firmy, volba padla právě na novou zeleň v místě, které je od počátku úzce spjato s podnikáním Sigmy,“ říká Milan Šimonovský, majitel společnosti Sigma Group.

Část nových stromů firma věnovala obci Lutín i Sigmundově střední škole strojírenské, která se stará o vzdělání a výchovu odborného dorostu. Jubilejní stromky doplnily výsadbu v obecním parku, firma vysadila i nový parčík v areálu učiliště. Finálních šest stromů slavnostně zasadili poslední říjnový pátek 27.10.2023 na prostranství mezi hlavní administrativní budovou Sigma Group v Lutíně lidé z vedení společnosti za účasti hejtmana Olomouckého kraje Ing. Josefa Suchánka, náměstka hejtmana Ing. Jana Šafaříka, MBA, primátora Olomouce Mgr. Miroslava Žbánka, MPA, zástupců Univerzity Palackého, obcí Lutín a Slatinice i další partneři. „Výběr stromů a jejich umístění jsme přenechali odborné firmě, nicméně zastoupení mezi 155 sazenicemi mají listnáče, jehličnany i ovocné stromy. A kdo v pátek sázel? Ten, kdo měl chuť a nebál se zašpinit si trochu ruce,“ dodává s úsměvem Milan Roubal ze Sigma Group, který měl akci na starosti.

Rozkvět Lutína

Společnost Sigma Group, která patří s 600 pracovníky mezi největší zaměstnavatele v Olomouckém kraji, byla vždy úzce spjatá s Lutínem. Ve své historii se podílela na rozvoji místního společenského, kulturního a sportovního života – stavěla domy a byty, založila mateřskou školu i odborné strojírenské učiliště, vybudovala Společenský dům jako kulturní centrum obce, iniciovala vznik sportovních klubů. „Dlouhodobě podporujeme místní sportovní i společenské aktivity, například kluby TJ Sigma Lutín nebo SK Sigma Olomouc, třicet let jsme partnerem Velké ceny běhu mládeže Lutín,“ vyjmenovává Šimonovský a dodává: „Místní mohou využívat společenský sál v sídle Sigmy s možností zabezpečení kompletních služeb cateringu dceřinou společností Sigrest. Pro děti pořádáme letní tábory v Domašově nad Bystřicí s kapacitou 150 ubytovaných a se zázemím pro fotbal a volejbal, krytou tančírnou i venkovním bazénem.“ Firma také spolupracuje s Lázněmi Slatinice při organizaci festivalu Slatinická struna a paleta a podílí se na řadě dalších akcí.

V oblasti školství Sigma Group řadu let podporuje jak děti ze ZŠ v Lutíně, tak především Sigmundovu střední školu strojírenskou v Lutíně a SPŠS Olomouc, pro jejíž studenty také zajišťuje praxi. Sponzoruje soutěže mladých konstruktérů a programátorů, spolupracuje při organizaci tematických zájezdů žáků k významným energetickým zdrojům atd.

obrázek

obrázek

obrázek

obrázek

obrázek

obrázek

obrázek