Dodávky čerpadel a investičních celků pro obor metalurgie patří k základním specializacím naší společnosti. Čerpací agregáty z výrobního programu SIGMA zásobují vodou provozy oceláren a válcoven nejen v České republice a na Slovensku, ale i v Rusku nebo na Ukrajině. Díky jejich modernímu konstrukčnímu řešení výrazně přispívají ke snižování nákladů a zvyšování efektivnosti chladících okruhů ve všech hutnických provozech.

Společnost SIGMA se úspěšně zaměřuje na modernizaci systému ostřiku okují na válcovacích tratích. Hlavním cílem je dosažení co nejvyšší účinnosti s ohledem na úsporu provozních nákladů a energií. Nejnovější technologie čerpadel SIGMA využívají k odstranění vzniklých okují vodu o vysokém tlaku 160–240 bar, která je směřována na povrch prostřednictvím speciálních trysek. Rozsah našich dodávek zahrnuje jak mechanické části (čerpadla, ostřikové kolektory a vysokotlaké komponenty potrubních tras), tak i systém elektronapájení a řízení technologie (frekvenční měniče a řídicí systém). 

V tomto odvětví SIGMA nabízí dodávky jednotlivých typů čerpadel z vlastní produkce i kompletní dodávky investičních celků na míru dle individuálních požadavků zákazníka.


Typy aplikací pro metalurgický průmysl:

  • Chladící okruhy

  • Vysokotlaké ostřiky okují

  • Čerpací stanice vodního hospodářství


Kontakt pro více informací:

Ing. Pavel Beran
metal@sigma.cz
+420 606775546
+420 585651205