Zahájili jsme strategickou spolupráci s Komerční bankou

Sigma Group, největší výrobce čerpací techniky v České republice, uzavřela strategickou dohodu v oblasti financování tuzemských i zahraničních projektů s Komerční bankou. „Potřebujeme silného a stabilního partnera, který je schopen financovat i tak náročné projekty, jako jsou dodávky do jaderného průmyslu, kde se doba realizace pohybuje mezi tři až pěti lety,“ říká Josef Perlík, předseda představenstva Sigma Group.

Úvodní smlouvu s Komerční bankou jsme podepsali v listopadu 2022, aktuálně jsme se dohodli na rozšíření spolupráce. Budeme postupně přecházet a využívat maxima finančních produktů z portfolia Komerční banky, jako jsou provozní úvěry, bankovní záruky nebo exportní financování nově připravovaných projektů.

Téměř 40 procent naší výroby směřuje na export. Banka nám už výrazně pomohla při realizaci dodávky pro závlahové čerpací stanice v Egyptě. Ty slouží k zúrodnění pouštních oblastí a patří mezi nejvýznamnější projekty egyptské vlády. Celkový objem kontraktu činí 34 milionů eur, což je z pohledu tržeb skvělý úspěch, z hlediska financování však náročná výzva,“ upřesňuje Ondřej Navrátil, finanční ředitel Sigma Group.

Podle Josefa Perlíka si Sigma Group velmi cení politiky Komerční banky směřující na podporu českých společností a českého exportu, což není v bankovním sektoru v České republice až tak standardní, jak by se dalo předpokládat. „Věříme, že i naše společnost se 155letou tradicí zapadá do jejího portfolia kvalitních a bonitních klientů. Navázáním spolupráce s tak renomovaným partnerem, jako je Komerční banka, posílíme naše dominantní postavení na trhu v oblasti našeho core business,“ doplňuje Perlík.

Sigma Group se zaměřuje na výzkum, vývoj a výrobu středních, těžkých a unikátních čerpadel, čerpacích soustrojí, chladících, pomocných a vodohospodářských systémů pro průmyslové využití především v odvětví jaderné a klasické energetiky.

„Komerční banka je páteřní bankou českého průmyslu a součástí naší DNA je i dlouhodobá podpora českých exportérů při jejich zahraničních aktivitách. Je nám tedy velkou ctí, že jsme se stali financující bankou skupiny Sigma, která má prvotřídní know-how ve svém oboru, vlastní R&D a skvělou reputaci na zahraničních trzích. Navíc její produkty, zejména pak pro úpravu vody, úzce souvisí se zlepšením životních podmínek obyvatelstva v různých zemích světa a významně tak přispívají k udržitelnějšímu životnímu prostředí,“ konstatuje Radek Trachta, výkonný ředitel Globálního bankovnictví Komerční banky.