Nedílnou součástí výrobního programu společnosti SIGMA jsou kompletní dodávky aplikací a čerpacích systémů pro chemický a petrochemický průmysl. Nejnovější technologie jsou uplatňovány v ropných rafinériích a chemických provozech po celém světě. S čerpacími systémy společnosti SIGMA se můžete setkat nejen v České republice a na Slovensku, ale i v Sýrii, Iráku, Egyptě, Ruské federaci, Bělorusku, Kazachstánu, Ázerbájdžánu apod.

Čerpací agregáty značky SIGMA nachází své uplatnění při čerpání lehkých a těžkých složek uhlovodíků (petrolej, benzíny, oleje, tekuté plyny, mazut apod.) a současně v horkých chemických provozech při čerpání celé řady chemických kapalin (kyseliny, louhy atd.). Velmi náročné provozní podmínky v chemických procesech kladou vysoké požadavky na konstrukci a materiálové provedení čerpacích agregátů, zejména pokud jde o zamezení účinků koroze a působení agresivních látek. Dle čerpané kapaliny a její teploty se volí materiálové provedení v 5 základních variantách nebo ve speciální variantě DUPLEX. Vysoké požadavky na dokonalé utěsnění hydraulického prostoru, spolehlivost a bezpečnost provozu lze uspokojit širokou nabídkou mechanických ucpávek předních světových výrobců.

Konstrukce čerpadel pro petrochemii zohledňují nároky na extrémní provozní tlaky a teploty a splňují přísné požadavky mezinárodní normy API 610. 

V tomto odvětví SIGMA nabízí dodávky jednotlivých typů čerpadel z vlastní produkce i kompletní dodávky investičních celků na míru dle individuálních požadavků zákazníka.

 

Typy čerpacích soustrojí pro chemii a petrochemii: 
 

  • Čerpání chemických látek

  • Čerpání složek uhlovodíku

  • Čerpání ropných produktů

  • Čerpání kapalných plynů

  • Olejové systémy


Kontakt pro více informací:

Jiří Bilík
chemistry@sigma.cz
+420 602571822
+420 585651188